Рішення Євросуду у справі "EB and Others v. Austria"

8 листопада 2013 - advocate
article275.jpg

Продовжую аналіз новітньої практики Євросуду. Пропоную Вашій увазі рішення Євросуду у справі "EB and Others v. Austria" зовсім свіже, а саме від 7 листопада 2013 про порушення ст. 8 у поєднанні зі ст. 14 Конвенції, а також ст. 13 Конвенції. Йдеться про залучення до кримінальної відповідальності за гомосексуальні зв'язки (ст. 8 (щодо зберігання інформації стосовно особистого життя) ст.14 Конвенції) і зняття судимості (ст. 13 Конвенції, оцінка ефективності існуючих в Австрії засобів правового захисту).

Так, наприклад, Євросуд у п. 75 свого рішення нагадав, що зберігання органом державної влади інформації, що стосується особистого життя людини, становить втручання в сенсі статті 8, і що захист персональних даних має фундаментальне значення для права на повагу до приватного і сімейного життя, гарантоване статтею 8 Конвенції (див. Гардель проти Франції , № . 16428 /05 , § § 58 і 62 , ЄСПЛ 2009).

Враховуючи делікатний характер інформації про судимість і вплив, який вона може призвести зацікавленій особі, враховуючи, що вона доступна для органів державної влади, а також може бути розкрита, така інформація тісно пов'язана з особистим життям людини, навіть якщо вона було основана на рішенні суду, який проводив публічні слухання.
Ситуація була дещо ускладнена тим, що питання про конституційність ст. 209 КК Австрії була предметом розгляду в Конституційному Суді. Також було змінено законодавство в даній сфері. Загалом, Євросуд дає свою оцінку того, що сталося у п. п. 70-93 свого рішення. Читаємо , міркуємо і ділимося думками! 

Повний текст рішення можна скачати натиснуши на посилання рішення Євросуду у справі "EB and Others v. Austria"

З повагою,

Національний експерт Ради Європи
 
Олександр Дроздов